Ana içeriğe atla

İLETİŞİM


İsim :
E-posta Adresiniz: **
İletiniz **

Bu blogdaki popüler yayınlar

Dubleks Evi Ayırma - 1

Dubleks evi ayırma çok zorlu bir iş aslında. Çünkü işin içine girdiniz mi bir sürü şey çıkıyor, planlamadığınız. Biz evi alırken ayıracağımız kesin olduğu için, bazı şeyleri inşaat aşamasında yaptırmıştık. Ama tabi yine sonrasında çok iş oluyor.

Şu an için durum nasıl, dubleks evi ayırmaya izin veriyorlar mı bilmiyorum ama inşaat aşamasında yapıldığı taktirde sorun yaşanmadığını biliyorum. Çünkü üst kata normal kapı taktırmamızı bu yüzden söylemişlerdi bize.

İnşaat aşamasında biz daire kapısını normal çelik kapı olarak yaptırdık, sonradan izin vermiyorlarmış problem oluyormuş. Üç yıldır zaten normal daire kapısından giriş çıkış yapıyoruz. Ama içerideki merdiveni kaldırmamıştık, ortak kullanıyorduk. Bu sene ikinci çocuk da gelince, kaldırmaya karar verdik.

Bugün sizlerle sadece merdiveni nasıl kaldırdık, yerine ne yapıldı, nasıl yapıldı onu paylaşacağım. Çünkü sadece bununla bitmiyor bu iş :)

Kirpik Perması Nedir?

Özel permalarla yapılan ve kirpiklere net bir şekilde kavis kazandıran işleme kirpik perması denmektedir. Kirpik perması nedir sorusunun cevabı budur. Kirpik perması işlemi genellikle kirpiğin yapısına göre 45-50 dakika sürmektedir. Kirpiklerin zor şekil almasından dolayı, kirpik perması işlemi uygulanmaktadır. Bu işlem ile kirpiklere kolayca ve istenilen ölçüde şekil verilebilmektedir.
Kirpik Perması Nasıl Yapılmaktadır?
 Kirpiklerle uygun boyda bir bigudiye sarılır. Ardından yine uygun olan bir solüsyon uygulanır. Bu işlemlerden sonra kirpiklerin hava almaması açısından, maske ile korunma altına alınmaktadır. Maske işlemine kullanılan malzemeye göre ihtiyaç duyulmayabilir. Bu işlemden sonra kirpikleriniz istediğiniz şekli alabilir. İsterseniz kavisli, dilerseniz de farklı bir şekle koyabilirsiniz.

Kirpik Perması Yapmak Güvenilir Mi?
Kirpik perması, uzman kişilerce yapıldığında son derece güvenli bir işlemdir. Ancak kendi kendinize kirpik perması yapmanız asla tavsiye edilmez. Tavsiye …

Dubleks Evi Ayırma - 2

Bir önceki yazımda evin içindeki merdiveni nasıl kaldırdığımızdan bahsetmiştim. Yazı arşivimden ya da buraya tıklayarak  yazıya erişebilir ve okuyabilirsiniz. Şimdiki yazım da ise doğalgazı nasıl ayırdığımızdan biraz bahsetmek istiyorum.

Daha önce de dediğim gibi biz en başta evi ayıracağımız için, tüm tesisatlar ona göre döşendi. O yüzden kırma dökme işimiz olmadı. Binanın doğalgaz bağlantılarını yapan firma ile bağlantıya geçtik. Onların yönlendirmeleri ve işçilikleriyle hallettik doğalgaz işini.