24 Nisan 2017

Bioderma Sebium Global

Bioderma Sebium Global

           
    Sivilceler, en yaygın görülen ve en can sıkıcı cilt hastalıklarının başında gelir. Bugüne kadar neredeyse hepimizin başına gelmiş cilt hastalıklarından birisi olan sivilce, genelde ergenlik çağında başlar ve doğru tedavi uygulanmadığı zaman cilt üzerinde kalıcı izler oluşumuna sebebiyet verebilir. Özellikle cildin yağ miktarı açısından yüksek olan kısımlarında ortaya çıkar ve cilt üzerinde sivilce, kist veya siyah nokta şeklinde görülür. Çoğunlukla ergenlik çağında, 12-18 yaş arasında rastlansa da hem kadınlarda hem de erkeklerde, her yaşta görülebilen bir cilt sorunudur. Genellikle yüz, göğüs, sırt, boyun, omuz bölgesinde görülen bu sivilceler, tedavi edilmediği takdirde iz şeklinde kalabilir veya hayat boyunca sürekli kendini tekrar edebilir. Bu durumda cildin sağlıklı ve canlı görüntünün bozulmasına yol açar ve kişi psikolojisi üzerinde olumsuz etkilere sebep olur.
           
    Sivilcelerin çok farklı tipleri ve oluşum nedenleri vardır. Bazen siyah noktalar bazen hafif şiddetli kızarıklıklar bazen de şiddetli ağrıya neden olan büyük ve sert kistler şeklinde olabiliriler. Toplumda yüzde 80′ in üzerinde kişilerde görülme sıklığı olan bu sivilceler hormonal nedenlerle cildin aşırı yağ salgılaması, deri gözeneklerinin bu yağ bezlerinin salgıladığı sebum maddesi ile tıkanması ve bakteriyel enfeksiyon sonucunda oluşurlar. Özellikle aşırı yağlanmanın tetiklediği sivilce oluşumu bu sebepten ötürü yağlı ciltlerde ve cildin aşırı yağlı bölgelerinde sıklıkla ortaya çıkar. Yağ bezelerinden salgılanan ve yapısı bakımından yağa çok benzeyen sebum, cildi koruyan bir maddedir. Fakat sebum aşırı salgılandığında ve cilt altında tıkanan kanallardan dışarıya çıkamadığında birikerek cildin aşırı yağlanmasına, tıkanıklığa ve ciltte bulunan ölü hücrenin dışarı atılmasına engel olur. Bu durum sonucunda ciltte bakterilerin üremesine bağlı olarak kızarıklık, şişlik, ağrı ve iltihap oluşur. Yani bakterilerin artmasıyla birlikte ciltte aynı oranda sivilcelerde çoğalma görülür. Bunun dışında birçok sebebe bağlı oluşabilen sivilcelerin oluşum nedenlerinden biride genetik faktörlerdir. Anne ve babada sivilce olması, çocukta da görülme ihtimalini arttırır. Ayrıca sivilceleri kapatmak için kullanılan çeşitli kozmetik ürünleri, anlık bir çözüm getirse de ilerleyen zamanlarda hastalığın daha da kötüleşmesine yol açar ve sivilce sayısında artışa neden olur. Stres, endişe ve aşırı terleme de sivilce oluşumunu arttıran sebeplerdendirler. Ayrıca adet döneminde, hormon miktarı değiştiğinden, akneler çoğalabilir.
               Yukarıdaki sebepler düşünüldüğünde sivilce bazı insanlar için korkulu bir rüya gibidir ve bu kişiler için sivilce tedavisi oldukça zordur. Özellikle bazı kişiler için ergenlik dönemlerinde ciltleri çok fazla yağlı olduğundan bu sivilce tedavisi bu kişilerde oldukça zorlaşabiliyor. Mevcut sivilceler henüz tam iyileşemeden aşırı salgılanan sebum nedeniyle ciltteki gözenekler sürekli tıkanır ve irili ufaklı yeni sivilceler oluşmaya devam eder. Cildi bu şekilde aşırı yağlı olan kişiler için sivilceler maalesef giderilmesi oldukça zor olan ve psikolojik açıdan olumsuz etki doğuran sorunlar haline gelir. Fakat sivilceler üzerine doğru tedavi yöntemleri uygulanarak sivilce oluşumu azaltılabilir veya tamamen geçirilebilir. Bu kapsamda sivilcelerden kurtulmak için birçok insanın farklı yöntemleri vardır. Bazı insanlar tamamen doğal yollardan tedavi yöntemlerini denerken bazı insanlar ise kısa yoldan çözüm arayışları için kimyasal içerikli ilaçlara başvururlar. Bu tarz çözümlerin yanında çözüm bulamayacağına inan birçok kişide kozmetik ürünlerine başvurarak sivilceleri kapatma yoluna gider.
               1970'lerden beri öncü konumdaki BIODERMA, biyolojiyi dermatolojinin hizmetine sunarak benzersiz bir uzmanlık elde etmiştir. Bütün BIODERMA araştırmaları, sağlıklı cilt yapısı, hücreleri ve ayrıca cilt üzerinde oluşan dengesizlikler ile ilgili çalışmalar üzerinde evrimleşir. Cilt, değişikliklerden ve çevresel streslerden etkilenebilmektedir. Bu nedenle, hastalıklar, ilaçlı tedaviler, yaşlanma ve diğer pek çok faktör dengesini etkileyebilir ve işlevsel sorunlara yol açabilir. BIODERMA'nın yaklaşımı, cildin doğal kaynaklarının direnmesi ve sağlıklı ciltte bulunan normal fonksiyonlarına geri dönmesi için reaktife edilmesini içerir. Bu anlayışla BIODERMA firması tarafından cilt üzerinde en yaygın görülen sorun olan sivilce oluşumuna çözüm için üretilen bioderma sebium global oluşmuş olan sivilcelerin giderilmesi, yeni sivilce oluşumunun engellenmesi ve sivilcelerin en önemli kaynaklarından biri olan bozulan sebum dengesinin düzeltilmesi açısından son derece etkili bir üründür.
               Bioderma sebium global, cilt üzerinde oluşan sivilcelerin, pürüzlerin ve siyah noktaların biyolojik olarak giderilmesini sağlayan bir üründür. Ürün cildin bozulan dengesinin düzelmesini sağlayarak sorunları giderir. Bakuchiol içeren Fluidactiv Patenti sayesinde ciltteki yağ asitlerinin kalitesini, miktarını ve sebum kalitesini düzenlemeye yardımcı olarak cilt sorunlarının oluşumunun sebepleri üzerinde ciddi derecede olumlu etki gösterir. AHA esterleri ile siyah noktaları ve cilt pürüzlerini gidermeye yardımcı olurken, Çinko glukonat ve Enoksolon ile cildi yatıştırmaya ve cilt kızarıklıklarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

               Sivilce sorununu uzun yıllardır yaşan insanlar olduğu gibi çoğumuz, hayatımızdaki önemli bir güne veya önemli bir olaya kendimizi hazırlamaya çalışırken, aniden cildimizde beliren sivilce ve kırmızı noktalarla, şaşkın ve sıkıntılı durumlara düşmüşüzdür. Bu sorunlar maalesef fazlasıyla can sıkıcı bir hal alır. Nasıl oluştuğunu bile çoğu zaman anlayamadığımız sivilcelerin giderilmesi ve daha da yayılmasının önlenmesi oluşumu kadar kolay olmamaktadır. Fakat BİODERMA firmasının uzman kadrosu tarafından özel olarak sivilcelerden kurtulmak ve bir daha oluşmamalarını sağlamak için üretilen Bioderma sebium global, özellikle yağlı ve karma ciltlerde görülen bu sorunu tamamen biyolojik yollardan cildin dengesini düzelterek kökten çözmede son derece etkili bir bakım kremidir. Günlük olarak temizlediğiniz cildiniz üzerinde düzenli kullanımında kısa sürede cildinizin dengesini düzeltir ve cilt pürüzleriyle, siyah noktalarla ve sivilcelerle sonsuza kadar vedalaşmanızı sağlar. Artık Bioderma sebium global ile aynada gördüğünüz pürüzleri gidermek çok kolay.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuduklarınızla ilgili düşüncelerinizi benimle paylaşarak kendimi geliştirmeme katkıda bulunursanız sevinirim.
Ayrıca iletişim ve sosyal medya hesaplarınızı yoruma eklemeyi unutmayın.
Sevgiler
Mavi'nin Güncesi