30 Ekim 2015

Örgü Bebek Yelekleri İle Bebekler Daha Sağlıklı ( Konuk Yazar )

Merhabalar

Bugünkü konuğum bir hobi sitesi. Örgü bebek hırka ve yeleklerinden bahsedecek bize site sahibi. Buyrun yazıya:


'Örgü Bebek Yelekleri İle Bebekler Daha Sağlıklı


Her sezon farklı giyim ürünleri karşımıza çıkıyor. Bu durum hem normal giyim piyasasında bu şekilde gerçekleşirken, hem de örgü dünyasında rekabet ortamı giderek artıyor. Bebek yelekleri, örgüler içerisinde en çok tercih edilen parçalardan bir tanesi olmaktadır. Yakın tarihteki bebek yelek örnekleri incelendiği zaman, yeleklerde kullanılan renklerin genellikle açık ve pastel tonlarda kullanıldığı dikkat çekmektedir. Fakat bu durum yeni sezonda biraz değişmiş gibi görünüyor.Kız ve erkek bebek yelekleri, yanına yakıştırılan farklı kombinler ile rahatlıkla kullanılabilir. Yeni sezon bebek yelek modelleri arasında, damat modelli yelekler, yakalı yelekler, cepli yelekler ve uzun kuyruklu yelekler tasarlanmaya başlamıştır. Çünkü giyim moda dünyasında da akım sürekli değişiyor. Bu değişime paralel olarak örgü tasarımları da değişim gösterdiği için el işleri benzer tarzlarda tasarlanıyor. Örgü bebek yelekleri kız ve erkek bebekler için farklı tasarımlar ile hazırlanmaktadır. Erkek bebekler için yapılan yelekler için kravat, papyon gibi ayrıntılar kullanılırken, kızlar için hazırlanan yelekler için şık elbiseler ve aksesuarlar kullanılabilir.
Örgü Bebek Yelek Modelleri
                Tığ işi bebek yelekleri, bayanların sıklıkla tercih ettikleri bir yöntem ile hazırlanmaktadır. Bayanların el becerilerine göre bu tekniklerin kolay ve zor olma durumu belirlenebilir. Çünkü herkesin yetenekli olduğu alan birbirinden farklıdır. Tığ kullanılarak yapılan el işlerinin genellikle sert olduğu düşünülür. Fakat ipin cinsi de burada önemlidir. Doğru ip tercih edilir ve örgü ona göre oluşturulursa tığ işi yelekler çok daha yumuşak ve kalıplı bir formda olacaktır. Araba motiflerinin bulunduğu erek yelekleri, ayılı çocuk yelekleri, çizgili veya kendinden desenli modeller, bebek motifleri, hayvan motiflerinin bulunduğu motifler, bebek yelekleri için tercih edilebilmektedir.
                Yelek modellerinde genellikle renge çok fazla önem verilmiyor. Bu bağlamda kız ve erkek bebekler için, mavi, pembe renklerinden farklı olarak, gri, siyah, beyaz, mor, yeşil, turuncu, sarı ve kırımızı gibi renkler tercih edilebilir. İstenilen tekniğin kullanılması ile hazırlanacak olan yelek modelleri, herkesin ilgini çeken ve beğenisini toplayan şekilde tasarlayabilirsiniz. Bunun için bol zamanınızın olması ve bu işi severek yapmanız gerekli olacaktır.

2 yorum:

  1. Bebek yelekleri örgü işi olunca gerçekten çok sağlıklı oluyor

    YanıtlaSil
  2. Bebeklere herşey çok yakışıyor ama örgü yeleklerdeki emekten olsa gerek daha bir iç rahat ediyor^^

    YanıtlaSil

Okuduklarınızla ilgili düşüncelerinizi benimle paylaşarak kendimi geliştirmeme katkıda bulunursanız sevinirim.
Ayrıca iletişim ve sosyal medya hesaplarınızı yoruma eklemeyi unutmayın.
Sevgiler
Mavi'nin Güncesi