Ana içeriğe atla

SEHRIYE CORBASI
MALZEMELER

* 1 adet küçük boy soğan
* Arpa ya da tel sehriye
* Salça
* Su ( 1 lt den az fazla)
* Tuz
* Sıvı Yağ
* Maydanoz

YAPILISI

Öncelikle işe soğanı rendeleyerek başlayalım.  Daha sonra tencereye yağı koyup soğanları kavuralım. Salçayı da ekleyelim. Sonra suyu koyalım. Tuzu atalım. Daha sonra da sehriyeleri atalım.  Bir avucu geçmesin. Çünkü sehriye suyu çektiği için çorba kuruyup katı olabilir.

Sehriyeyi de koyduktan sonra kaynamaya bırakın. Çorba pistikten sonra servis ederken (isteğe bağlı) birer tutam maydanoz koyarak servisinizi renklendirebilirsiniz.

Afiyet olsun :)

http://mavininguncesi.blogspot.com
www.facebook.com/mavininguncesi
www.twitter.com/aylinimredemir
www.instagram.com/mavininguncesi
E mail: mavininguncesi.aylin@gmail.com

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

BUGUN BENIM DOGUM GUNUM

Herkese Günaydın :)

Bugün benim doğum günüm :)


Iki gündür doğum günü kutluyorum :)

Nasıl mı oluyor?

2016 Bayan Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modelleri, rahatlığı sayesinde yaz döneminde en çok tercih edilen saç modellerinden oldu. Yaz dönemi bitse de bu model hala trend olmayı başaran modellerden bir tanesidir. Çünkü kısa saç kesimleri, bayanların çok daha modern ve çekici görünmelerini sağlıyor. Fakat her bayanın bu modeli kendisi için tercih etmesi söz konusu değildir. Çünkü bu kesim ve modellerin de yakıştığı bir yüz hattı vardır. Özellikle daha ince ve sivri hatlara sahip olan bayanlar, bu modeli yüzünde daha iyi taşırken, yuvarlak yüzlü bayanların bu modeli kullanmaları oldukça yanlış bir seçim olacaktır.Bebeğimle Oynuyorum: 0-6 Ay İçin 101 Oyun

Merhabalar,
Çocuklar büyüdükçe oyun bulmak, anlaşmak, beraber oynamak daha kolaylaşır. Ama daha bebekken onu oyalamak ve onunla oynamak oldukça zordur. Ama bir yandan bilmeliyiz ki, ilk aylarda atılan ilk adımlar, anne-babayla bebek arasında kurulan bağ, bebekle iletişim ve bebeğin gelişimini desteklemek, güvenini kazanmak bebeğin ileriki hayatı için oldukça önemlidir.